Den jedenáctý - 22.08.2006
- hádejte, koho budou mít midžís k snídani
- Plockton
- přejezd Applecross
- Loch Maree
Vstáváme brzo, vykoupeme a zjistíme, že pokud okamžitě neutečeme, bude z nás snídaně mindžího společenstva. Takovou koncentraci
jsme tu naštěstí letos potkali poprvé. Raketovým tempem balíme a bez snídaně ujíždíme. Snídáme až o kousek dál s výhledem na zátoku.
V Broadfordu bereme benzin a kupujeme chleba a přes most opouštíme Skye. Hned první odbočkou jedeme na
Plockton,
můj oblíbený přístav, kde fotíme a píšeme pohledy. Je odliv, jdeme tedy po dně mezi povalujícími se loďkami na ostrůvek v zátoce.
V podstatě celý den po úzkých silničkách kopírujeme pobřeží. Nejhezčí byla silnička přes
Applecross,
pravá horská silnička s velkými stoupáními a zatáčkami, střídanými passing places. Párkrát jsem musel dát i jedničku, dvojka to
neutáhla. Ze sedla fotíme panorama zálivu a hor na ostrově Raasay. Fouká dost vítr, ještě že máme velký stativ. Po desáté fotce
ze série mi dojde baterka, než ji vyměním, utečou mi mraky. Vzhledem ke studenému větru mě to ani nenapadlo přefotit.
Oběd se dnes koná kolem šesté u jezera
Loch Maree. Fotíme jezero, kameny ve vodě a okolní hory. Celou cestu projíždíme krásnou
krajinou. Odbočujeme v Kerrysdale na
Redpoint. Tam fotíme záliv s růžovou pláží a obrysy hor Skye. Na prvních fotkách
nám pózuje racek.
Vracíme se a pro dnešek končíme v campu pod vedením vysokého napětí v Gairlochu.